איתור צריכת יתר

איתור צריכת יתר מכתב התראה מתאגידי המים

תאגיד המים מחויב היום להודיע לצרכניו על צריכת יתר. 

מהי צריכת יתר? לדוגמה, אם בחודש יוני 2022 צריכת המים בדירה מסוימת היתה בסך 30 קוב, ובחודש יולי שלאחריו צריכת המים שלו היתה בסך 45 קוב, קיים פה פער שאיננו הגיוני, ותאגיד המים מחויב לעדכן את הלקוח על כך שקיימת קפיצה לא הגיונית בצריכת המים שלו. 

יתכן כי הדבר ברור ומובן ללקוח. אם הלקוח מודע לכך שבחודש יולי הוא מילא את הבריכה, או התארחה בביתו משפחה נוספת, טבעי כי צריכת המים עלתה בהתאם, והדבר תקין וברור. אבל, אם ההתנהלות בביתו בחודש יולי היתה רגילה ופחות או יותר זהה להתנהלות בחודש יוני, אותם אנשים השתמשו במים ולא נעשה שימוש חריג במים ככל הידוע לו, הסיבה לחריגה מוסברת ככל הנראה על-ידי כשל במערכת המים הסמויה מהעין. 

במקרה כזה, רצוי מאוד להזמין באופן מיידי מאתר נזקי מים שיבוא ויבחן מהו המקור לאותו כשל שגורם לאיבוד המים. יש לתקן את הכשל לאחר שיימצא. לאחר התיקון כמובן שולחים לתאגיד את הדוח שמופק על ידי המאתר וכן את החשבונית המאשרת שהכשל תוקן, והתאגיד אמור לזכות את אותו לקוח בחשבון המים שלו באופן יחסי. 

מעבר לכך, היום נמצאת ברשות חברת לוזון מערכת מתקדמת מאוד, ייחודית בארץ ואפילו בעולם, המתריעה בזמן אמת האם יש לנו צריכת יתר. ואף יותר מכך, המערכת מסוגלת למנוע את צריכת היתר שהתגלתה על ידי סגירה באופן יזום של מערכת מונה המים. בדרך זו היא מונעת היום את הטרגדיה הבאה שעלולה להתרחש בבית, הצפה שעלולה לגרום לנזק הן לחפצים היקרים או היקרים ללבנו שנמצאים בבית והן למבנה עצמו. המערכת נותנת אינדיקציה בזמן אמת ללקוח בכל מקום בו הוא נמצא. במידה והלקוח לא נמצא בבית ויודע כי לא אמור להיעשות כל שימוש במים בביתו בזמן זה, ובאותו זמן הוא רואה בטלפון הנייד שלו חיווי של המערכת לפיו מים זורמים והולכים לאבדון, אין לו צורך לחכות להתרעה של התאגיד שתגיע בעוד מספר חודשים לאחר שנזק בלתי הפיך יתרחש, אלא הוא יכול באותו רגע לסגור את מערכת המים מרחוק ולמנוע את בזבוז המים ואת הנזק שייגרם על ידם. 


להזמנת בדיקה לאיתור צריכת יתר לחצו כאן >>
איתור צריכת יתר מכתב התראה מתאגידי המים

אחד הפתרונות המוצעים:

נגן וידאו

יעוץ חינמי בווטסאפ -

שילחו לנו תמונות או סרטון של מקור הנזילה. נציגנו יחזרו אליכם למתן יעוץ ראשוני ללא עלות!

להזמנת בדיקה