אודות לוזון

תוכן עניינים

אודותינו

מר מאיר לוזון, הבעלים של חברת לוזון, מומחה לאיתור נזילות ואחד מחלוצי תחום איתור נזילות מים. ואף החלוץ העיקרי שפיתח ודחף מזה למעלה משלושים שנה את התחום. מספרו, ניתן להתרשם שמרבית חייו הוא עסק בתחום, בלימוד לעומק של החומר 'מים' על תכונותיו הייחודיות. וכך הפך להיות מטאור בתחום איתור נזילות . כל זאת עוד בימים שהתחום היה בחיתוליו, ומעטים הבינו מה מתבקש ממאתר נזילות ומה מצופה ממנו לעשות.

במהלך השנים, תוך כדי לימוד האמצעים הדלים שהיו באותם ימים לאיתור נזילות, התגלה לו נושא המצלמות התרמיות. מצלמות שנעשה בהם אז שימוש בעיקר לאיתור כשלים במערכות חשמל, ולכן הן נחשבות למערכת שמזהה גופים חמים. מר מאיר לוזון הצליח להבין שאם המכשיר הזה מסוגל לזהות חום, הוא גם מסוגל, בסקלה המלאה שלו, לזהות קור. ובעקבות התובנה הזו הוא הרחיב את השימוש במצלמות התרמיות לעולם איתור נזילות נזקי המים. יחד עם מכשירים נוספים שלאט לאט הצטברו בשוק, בעיקר מחו"ל, אותם הצליח להביא לארץ וליצור ארסנל שלם של כלים על מנת להיות מומחה לאיתור נזילות.

אולם, בכך הוא לא הסתפק. הוא האמין שמוטל עליו לבצע חינוך שוק וחינוך בעלי מקצוע שילמדו את הנושא בצורה נכונה. ולכן הוא הקים את בית הספר למאתרים, גם הוא מקבוצת לוזון. בנוסף לכך הוא הקים את האיגוד מאתרי נזילות ותרמוגרפיה בישראל – המקום אליו נשאב כל הידע החשוב גם עבור המאתרים וגם עבור הלקוחות.

 

נגן וידאו
מאיר לוזון - מייסד לוזון איתור נזקי מים

למה חשוב להזמין דווקא מומחה לאיתור נזילות?

מטרת המהלך הייתה לחנך את השוק ואת הצרכן הישראלי באמירה שתמציתה
"לא מזמינים בעל מקצוע לפני שמבצעים בדיקה". האמירה הזאת משמעותית מאוד. וזאת לאור העובדה שלאורך השנים הרבות חזה במו עיניו, מהצפון ועד הדרום, בתופעה חוזרת ונשנית. תופעה של תיקונים שבוצעו בבתים פרטיים, וזאת לאחר ששולמו אלפי שקלים, עם המון כאב, תיקונים מיותרים שלא פתרו את הבעיות. 

לכן מאיר תמיד הדגיש: אי אפשר להזמין בעל מקצוע לפני שמבצעים בדיקה ומקבלים דוח מפורט ממוחה לאיתור נזילות מים. בדוח מתואר מהו מקור הבעיה, מה צריך לבצע ואיך. דוח המלווה במפרטים טכניים מתאימים ובפירוט בעלי המקצוע הנדרשים. יחד עם מתן אפשרות לבצע את הטיפול דרך חברת בת שלנו, וילניוס מהנדסים בע"מ. החברה מיומנת בטכנולוגיות מאוד מתקדמות לצורך יישום תיקון הליקויים.

הדבר היה באותם ימים מאוד קשה להבנה. אנשים לא הבינו זאת. אולם מאיר דאג באופן אישי לשוחח עם עשרות אנשים ולהסביר להם את יתרונותיה של המצלמה וכו'. עד שעם הזמן, אנשים רבים יותר ויותר הבינו שזו הדרך הנכונה לפתור את הבעיה, וההצלחה הייתה אדירה.

 

איתור נזילות מחיר

אולם מה שהתגלה כהצלחה, הפך מייד לתחום פרוץ, לתוכו נכנסות רוחות לא טובות. בעלי מקצוע שמאיר כינה אותם 'בעלי מצלמה', ללא כל הסמכה וללא כל תעודה, נכנסו לשוק. והתחיל להיווצר מצב של כאוס מוחלט יחד עם מחירים לא מותאמים. את התהליך הזה הוא החל לראות לפני זמן רב. ולכן למעשה הוקם בית הספר, כאמור, וכן איגוד המאתרים התרמוגרפיים. האיגוד מאפשר לכל צרכן להיכנס לאתר ולראות האם אותו מאתר נזילות שמפרסם מוכן להגיע במחיר 500 או 600 ₪ לבדיקה. האם הוא בעל הסמכה, בעל השכלה מתאימה למכשור. 

אנו מצאנו שעל מנת לבחון בעיה כראוי, תמחור שנעשה בצורה אובייקטיבית הינו בסדר גודל של 1,200 עד 1,300 ₪, ועל זאת צריך להוסיף גם את הרווח שהאדם צריך להביא בסוף היום לביתו. לכן, לא יתכן שאדם בא עם מצלמה ומציע את אותו שירות ב-500 ₪. אלא זהו שטיק, טריק בלבד. שמטרתו רק להיכנס לבית שלך, הלקוח, ולקחת את העבודה השמנה לתוכה יכניס את הכל ביחד. הדבר ידוע ומוכר.

לכן, היה חשוב למאיר מאוד להקים קול צעקה ולהסביר לכל שבדרך זו. מלבד הנזק התדמיתי שנוצר למקצוע, נגרם גם נזק לבעלי המקצוע המוכרים והמוסמכים. בפועל נוצר כאוס שאיננו הוגן למקצוע היפה שנקרא איתור נזילות נזקי מים.

הצעה אישית

לכן, מציע מאיר לוזון, בכל מצב, לפני הזמנת בדיקת בדק בית, קודם כל היכנסו לאתר האיגוד. תראו מהן ההסמכות שיש לאותו אדם, האם הוא מוסמך, האם הוא קיבל תעודה מגוף כלשהו. האם הוא יכול להחזיק מצלמה תרמית ולהבין ולפענח את התוצאות שלה. או רק לעשות מניפולציה ללקוח ולהראות צבעים יפים, כפי שאנחנו רואים לא פעם. ואם אין לאדם הסמכה, אין טעם להזמין אותו לא במחיר מאה ₪ ולא במחיר אלף ₪. אין בכך טעם, כי הכסף הולך לאבדון. אין זה אדם שיכול לתת מענה בתחום, וגם אם יש לו המלצות, אני סקפטי לגבי ההמלצות האלה. כיום המלצות יכולות להיות גם פיקטיביות. לשם כך הקמנו את האיגוד שהוא למעשה הגוף הניטרלי ביותר שיכול לברר את המצב לאשורו.

לגבי לוזון, אנחנו פה כדי לשרת אתכם, ועושים זאת כבר למעלה משלושים שנה. משתדלים לעשות זאת בצורה המקצועית ביותר. ישנן בעיות שאני הולך לישון איתן בלילה וקם עם תשובה שלהן בבוקר. ויש כאלה שגם בבוקר אני לא מוצא את התשובה. וממשיך לשבת ולחשוב עליהן עד להגעה לפתרון עבור הלקוח, וכך מופק לו דוח אמיתי ונכון.

אם יש לך בעיה שאתה חושב שאין מי שיכול לפתור אותה, זאת הכתובת היחידה. לוזון, מאיר. תודה.

חברים באיגוד מאתרי נזילות ותרמוגרפיה בישראל 

  • חברת לוזון חברים באיגוד מס' חבר 18001
  • חברות באיגוד הינה חשובה והכרחית כאשר מדברים על איתור נזילות.
  • חברותו של המאתר באיגוד מבטיחה ללקוח כי:
  • המאתר מחזיק בתעודת הסמכה בתוקף וכי הוא הוסמך או נבדק ע"י האיגוד.
  • בכל מקרה של חילוקי דעות בין המאתר ללקוח ניתן לפנות לאיגוד בבקשה לבוררות בין הצדדים.
  • המאתר עומד במחירון האיגוד על כל הבדיקות אותן הוא מבצע.
  • המאתר עומד בדרישות תקנון האיגוד.

המלצה על לוזון

ממש מקצוענים עם מלא ידע בתחום. יעילים ולעניין. באים בזמן, שולחים דוח שמפורט ועומד בבתי משפט ויודעים לחוץ על צעדים הבאים. זה מציל נכס!

מוריאל בן דוד

אליה גולן
אליה גולן
קרא עוד
חברה טובה, אנשים טובים.. מגיעים בזמן ועושים את העבודה כמו שצריך. ממליץ 🙂

מוזמנים גם אתם להצטרף לקהל הלקוחות המרוצים שלנו

הכירו את מאיר לוזון - מומחה לאיתור נזילות, מרצה בכיר בתחום איתור נזילות מים ונזקי צנרת

נגן וידאו

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לי לחזור אליכם

זקוקים לייעוץ עם מומחה?

אשמח לתת לכם שירות מקצועי אמין ומהיר

השאירו פרטים לחזרה