עד מומחה מטעם בית משפט​​

מיהו עד מומחה מטעם בית משפט ומה תפקידו?

עד מומחה הוא למעשה היד האריכתא של בית המשפט.

כאשר מגיע לדיון בבית המשפט תיק שבו קיימת תביעה של תובע פלוני את נתבע אלמוני ונושא התביעה הינו נזקי מים, בין אם מדובר בסכסוכי שכנים או בעניין שבין תאגיד מים ללקוח וכד', לבית המשפט נוצר צורך לברר את הסוגיה לעומקה. השופט היושב על כס המשפט יודע לשפוט ולהכריע. אולם אין לו אמצעים לאבחן מהו המקור לנזקי המים בגינם הוגשה התביעה. לצורך כך הוא ממנה עד מומחה. עד מומחה מטעם בית משפט הינו אדם שהוכשר לאתר ולזהות כשלי מים. בית המשפט שולחו לסייע בידו על ידי כך שייגש לשטח, יחקור את הסוגיה בכליו המקצועיים. הוא יגיע למסקנות לגבי מקור הכשל. כך ניתן יהיה להכריע האם המצב תואם את טענות התובע, או שמא את דברי הנתבע. ואולי האמת שוכנת חלקית בדברי שניהם.

העד המומחה מזהה מהו הכשל או הכשלים הקיימים וכך ניתן להכריע מיהו האחראי לטיפול בהם. למעשה העד מומחה משמש, כאמור, כיד האריכתא של בית המשפט. הוא מבצע בדיקה מעמיקה, בהסתמך על כל החומר הקיים ובחינתו, הן החומר המשפטי וחוות דעת קודמות אם ישנן, והן ממצאיו שלו מבדיקתו בשטח. בעקבות זאת הוא מנפיק חוות דעת מפורטת המיועדת לא לתובע ולא לנתבע אלא לבית המשפט, לשופט הפוסק בתיק. העד המומחה נוהג בניטרליות ואובייקטיביות מלאה.  הוא מסתמך על התרשמותו מכל החומר והממצאים לפי ניסיונו ובהתאם לרמת מקצועיותו. לאחר שהשופט מקבל את חוות דעת העד המומחה, הוא מבין את המצב לאשורו, ובהתאם לכך קל לו יותר לפסוק נכונה בתיק. 

שמי מאיר לוזון ואני משמש כעד מומחה מטעם בית משפט. צברתי ניסיון רב בתיקים רבים, ביניהם תיקים מורכבים מאוד, בתביעות המגיעות לפתחם של בתי המשפט השונים. אני מספק שירות זה לבתי המשפט בכל רחבי הארץ. 

זקוקים לייעוץ? אל תהססו, צרו קשר עכשיו לייעוץ חינמי.

מאיר לוזון - עד מומחה בבית משפט
מאיר לוזון - מייסד לוזון איתור נזקי מים

עיינו בדוגמאות להזמנת מתן עדות - עד מומחה

שקופית קודמת
שקופית הבאה

הכירו את מאיר לוזון - מומחה לאיתור נזילות, מרצה בכיר בתחום איתור נזילות מים ונזקי צנרת

נגן וידאו

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לי לחזור אליכם

זקוקים לייעוץ עם מומחה?

אשמח לתת לכם שירות מקצועי אמין ומהיר

השאירו פרטים לחזרה