גלאי גז

מהו גלאי גז ומהו תפקידו בעולם איתור נזילות ונזקי המים?

גלאי הגז הוא מכשיר שבאמצעותו ניתן לזהות כשלים במערכת מים חיים, הן במערכת מים חיים קרים והן במערכת מים חיים חמים.

על מנת לזהות את מיקום הכשל מזרימים גז לתוך מערכת הצנרת. לאחר מכן, באמצעות המכשיר שיש בו חיישנים לזיהוי הגז, אנחנו מסוגלים לזהות את מיקום היציאה של הגז מתוך הצינור, וכך לזהות את המקום בו הצינור פגום ומאפשר דליפה של מים ממנו.

לצורך ביצוע הבדיקה הזאת יש לבצע קודם לכן גילוי לתוואי הצנרת. לאחר שידוע לנו תוואי הצנרת, ניתן לעקוב מקרוב אחר תוואי הצנרת יחד עם מכשיר גלאי הגז, כלומר אנחנו יכולים ללכת עם הגלאי הן בתוך הבית והן מחוץ לבית לאורך תוואי הצנרת הידוע לנו. במידה ואכן קיים כשל לאורך הצנרת, ידלוף דרך האזור הלקוי גז שהזרמנו בתוך הצינור, וחיישני גלאי הגז יאתרו זאת, וכך אנחנו נוכל לזהות את הנקודה הקרובה ביותר לדליפת המים מהצנרת.

מהם היתרונות ומהם החסרונות של גלאי הגז?

יתרון חשוב של גלאי הגז הוא שאין צורך לעשות שימוש בחושים שלנו, שעלולים להטעות אותנו. החוש בו עושים שימוש הוא של המכשיר עצמו; יש לו חיישנים המאפשרים לו 'להריח', כלומר לזהות את הגז ואז להתריע על כך, וכך כביכול להגיד 'הנה פה במקום הזה יש דליפת גז', ולמעשה אנחנו כמעט ולא משתמשים בחושים שלנו.

האם יש לו גם חסרונות?

חסרון אחד הוא שאם הצינור נמצא במקום מרוצף, צריך לבצע קידוחים על מנת להתקרב לתוואי הצנרת, ולפעמים הקידוחים האלה יכולים להסב נזק מסוים לריצוף, וזאת אם לא יודעים לבצע את החורים בצורה מאוד עדינה ומדויקת, וצריך מאוד להיזהר בהקשר הזה.

חסרון נוסף הוא שמאוד קשה לזהות מיקום מדויק באמצעות גלאי הגז בחוץ בימים בהם יש רוחות חזקות, בימים סוערים, מפני שהרוח מטה את הגז ימינה ושמאלה, ואז מפזרת אותו בצורה כזאת שהמכשיר מאוד מתקשה לזהות את מקור הגז.

אך בסיכומו של דבר המכשיר הזה המיועד כאמור לאיתור כשלים במערכת מים חיים מבצע זאת לרוב בצורה מאוד מדויקת, מאוד אפקטיבית וטובה, ומסייע באופן מקסימלי למאתר נזילות למצוא את הכשל במערכת המים החיים.

גלאי גז לאיתור נזילות
תמונה 1

הכירו את מאיר לוזון - מומחה לאיתור נזילות, מרצה בכיר בתחום איתור נזילות מים ונזקי צנרת

נגן וידאו

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לי לחזור אליכם

זקוקים לייעוץ עם מומחה?

אשמח לתת לכם שירות מקצועי אמין ומהיר

השאירו פרטים לחזרה