רטיבות קפילארית

כותרת: ההשפעה של רטיבות קפילארית על מבנים: איתור ופתרונות

רטיבות מעל הפנלים בדרך כלל מתרחשת כתוצאה מכליאת מים שנאגרו מתחת לשכבת המדרך, בתוך שכבת המצע, כאשר למעשה המים האלה בתהליך טבעי נשאבים ועולים כלפי מעלה. תהליך זה נקרא רטיבות קפילארית או עליה קפילארית.

נניח שניקח ספוג ונשים אותו בתוך קערה. בהמשך נראה שהמים בקערה יתחילו להיספג בספוג ויעלו למעלה. כך קורה למים שנמצאים מתחת לשכבת המדרך בשכבת המצע.

כיום מצויים בשוק חומרי הבניין בלוקים העשויים מחומרים הסופגים מים בקלות רבה. ויש בהם חללים צרים מאוד דרכם המים עולים בעליה נימית (קפילארית). כמו למשל בלוק מסוג איטונג, או בלוק העשוי גבס. החומרים האלה בעלי כושר ספיגה גבוה מאוד. הם מסוגלים להעלות את המים לגבהים כשהם עוברים למעשה את הפנלים. ואף מגיעים לגובה של מטר מעל לגובה הפנלים. כך הם יכולים להטעות וליצור דילמה האם הבעיה היא מצינור המצוי בתוך הקיר או מבעיה שמקורה מאחורי הקיר וכד'.

רטיבות נימית מהווה דאגה משמעותית למבני בנייה, המובילה לנזק פוטנציאלי ולצמיחת עובש. זיהוי וטיפול בבעיה זו באופן מיידי הוא חיוני לשמירה על שלמות הבניין.

רטיבות קפילארית צילום במצלמה תרמית

למה מאתר נזילות הוא בעל מקצוע המתאים לזיהוי מקור רטיבות קפילארית?

על מנת להילחם ביעילות בלחות נימית, זמינות טכניקות וכלים מתקדמים. אלה כוללים מדי לחות, הדמיה תרמית וחיישנים מיוחדים המזהים נוכחות מים. על ידי שימוש בשיטות אלו, אנשי מקצוע יכולים לזהות ולאתר מקורות רטיבות בצורה מדויקת.

לאחר זיהוי, יש לנקוט באמצעים מתאימים לסלק את הלחות ולמנוע נזק נוסף. זה עשוי לכלול איטום סדקים, שיפור אוורור או יישום פתרונות איטום. בדיקות ותחזוקה סדירות חיוניות גם כדי להבטיח הגנה ארוכת טווח מפני רטיבות קפילארית.

משום כך, מאתר הנזילות מבצע קודם כל בדיקה ומזהה האם מתרחשת עליה קפילארית. זהו למעשה תפקידו של מאתר נזילות מקצועי – לבצע את הבדיקה ולזהות מה המקור של המים האלה.

כמובן שהמאתר משתמש בציוד הנדרש לשם כך. בנוסף, עליו להיות בעל הסמכות מתאימות כדי להשתמש בציוד הנדרש לצורך איתור מקור הנזילה.

לסיכום

על ידי טיפול יזום בלחות נימית, בעלי נכסים יכולים להימנע מתיקונים יקרים ולשמור על השלמות המבנית של הבניינים שלהם. זיהוי נכון ופתרונות בזמן הם המפתח להפחתת הסיכונים הכרוכים בלחות נימית.

חברתנו מתחמה בכל סוגי נזילות ורטיבות ותשמח לתת לכם שירות מקצועי אמין ומהיר. צרו קשר עכשיו *2195

הכירו את מאיר לוזון - מומחה לאיתור נזילות, מרצה בכיר בתחום איתור נזילות מים ונזקי צנרת

נגן וידאו

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לי לחזור אליכם

זקוקים לייעוץ עם מומחה?

אשמח לתת לכם שירות מקצועי אמין ומהיר

השאירו פרטים לחזרה