בדק בית לאחר שיפוץ בית​

בדק בית במהלך ולאחר השיפוץ

החוויה של שיפוץ הבית לפעמים יכולה להיגמר בטרגדיה, ואת זה אני לא אומר בלשון הלצה, אלא לצערי הרב, מניסיון של שנים רבות בתחום, אני יכול לומר זאת בפה מלא. שיפוץ שאמור לגרום למשפחה נחת ושמחה, חידוש מערכות שונות בבית, מטבח, אמבטיה, ריצוף וכו', עלול להיגמר בצורה מאוד לא נעימה. 

המלצתי
להיעזר בשירותי מפקח שיפקח על האירוע כולו. המפקח צריך להיות בעל ניסיון רב שנים, עם רזומה שבאמת מתאים לתפקיד. צריך להיות לו ידע עשיר מאוד בתחום השיפוצים, מסוגי הקרמיקות ועד מערכות איטום ואינסטלציה, חלונות, אלומיניום, דלתות, ארונות ושיש, כל תחום ותחום המפקח צריך להכיר על בוריו. זאת ברוך ה' אנחנו צברנו. מלבד זאת, המפקח צריך גם לדעת איך להתמודד עם ליקויים שמתגלים תוך כדי העבודה, איך להעניק פתרונות מתאימים לקבלנים ולדאוג לביצועם על ידיהם. אחת הבעיות הקשות במהלך השיפוצים היא כאשר מתקינים מערכת חדשה ומנסים להתאים אותה למערכת ישנה שקיימת. למשל, להתקין צנרת חדשה ולהתאים אותה לצנרת ברזל שקיימת. בבתים מסוימים מתרחשת טרגדיה. לדוגמה, נקראתי לאחת הבדיקות שלי לאדם שרכש בית לאחרונה ועשה ריצוף יפה לכל הבית, אמבטיה יפה וארונות מטבח מהממים עם הרבה אלמנטים נוספים מאוד מיוחדים בבית. במהלך הבדיקה גיליתי שאת אחד הדברים החשובים ביותר, הוא לא החליף. ולא, הוא החליף את מערכת האינסטלציה בבית. הכל חדש, הותקן ועובד כמו שצריך. אבל, הוא לא החליף את הקו הראשי, צינור הקו הראשי שעובר מנקודת המים שבנקודת המונה מחוץ לבית אל תוך הבית שלו ועד למחלק המים. וממה עשוי הצינור שלא הוחלף? מברזל. מה עומד לקרות בעוד זמן קצר? אולי אפילו שנתיים? הוא יצטרך להרים את כל הבית שלו מחדש. הוא יצטרך לפרק את כל הריצוף, גם של הסלון, גם של הפרוזדור, גם של המטבח וגם של החדר רטוב בו מונח מחלק המים. ולמה? כי הקבלן לא האיר את עיניו. הקבלן היה צריך להגיד לו 'תשמע, תוותר על משהו קטן בבית, לא משנה מה, נניח על תאורת לדים נסתרת. חשוב יותר שתחליף את הקו הראשי'. 

לוזון - איתור כשל איטום מרפסת
מאיר לוזון - בדק בית

לכן, אני אומר לכל מי שמתייעץ איתי, תיעזרו במפקח. 

ומלבד זאת, היעזרו במאתר בדק בית שיבדוק עם סיום השיפוץ מה מצבן של המערכות השונות בבית. אלו מערכות התחברו זו לזו? איזה זרם נוצר בתוך הצנרת? האם הצנרת מחוברת כראוי או לא? לא כדאי לגלות מאוחר יותר, אחרי שלושה או ארבעה חודשים, נזקים שמתבטאים בעליה קפילארית בתוך הבית, או להגיע למצב שהשכנים מלמטה צועקים כי יש להם נזילה. יש היום טכנולוגיה נפלאה. אנחנו יכולים לזהות את הכשלים האלה לפני שמישהו השתמש במים בבית. באמצעות מצלמת סיב אופטי אני רואה בדיוק מהי רמת השיפוע, מהי רמת האטימות, האם יש נזילות מהצינור וכד'. ניתן לבצע בדיקת לחצים, בדיקת אטימות. הכל היום אפשרי. מומלץ מאוד לבצע את כל הבדיקות האלה לפני שאתה משחרר את הקבלן לדרכו ונותן לו את התשלום האחרון. לא חכם יותר? 

אני מציע, אם כן, להחליט שלא הסתיים השיפוץ לפני שמבצעים בדיקה. עשית בדיקה, בדקת את כל המערכות הרלבנטיות, ראית שהכל תקין, אתה יכול להיות שקט ולדעת שאין כל בעיה. הכל בסדר. שיהיה בהצלחה. נשמח לעמוד לרשותכם.

מאיר לוזון - בדק בית

להזמנת בדיקה

פרטי התקשרות:

משרדים: 2195*
ווטסאפ  050-898-9933
פקס:  153-259-012-46
מייל: luzongroupltd@gmail.com

ייעוץ חינמי בווטסאפ

שילחו לנו תמונות או סרטון של מקור הנזילה. נציגנו יחזרו אליכם לייעץ.

היישר מהשטח - דיווחים על איתור נזילות מורכבים